Recenzentka

Współpraca z blogiem Recenzentka

W jaki sposób można współpracować z Recenzentką? Sposobów jest kilka.

 

RECENZJE


Najchętniej poruszam się w obszarze literatury Północy z mocnym akcentem na literaturę szwedzką. Sięgam oczywiście po każde omówienie, które w jakikolwiek sposób nawiązuje do historii, kultury krajów nordyckich. Przed wysłaniem egzemplarza recenzenckiego proszę wziąć pod uwagę, że jestem niezależna w swoich opiniach.

 

PATRONAT MEDIALNY - WYDARZENIE LITERACKIE

 

Przed objęciem patronatem medialnym wydarzenia literackiego zapoznaję się z jego ideą i programem, bo bardzo ważna jest dla mnie jakość. Przez co rozumiem to, że wydarzenie odbywa się w miejscu pozbawionym barier architektonicznych dla osób z trudnościami w poruszaniu, osób niewidomych, niedowidzących, jest tłumaczone na język migowy i ma streaming na żywo, a po zakończeniu wydarzenia zostanie utworzone archiwum nagrań do odsłuchania lub obejrzenia dla osób, które nie mogą osobiście uczestniczyć w wydarzeniu. Sprawdzam, czy program wydarzenia został przygotowany w Braille'u, a dojazd dla osób poruszających się na wózkach został zaplanowany. Upewniam się, czy rodzice małych dzieci będą mogli wziąć udział w wydarzeniu, czyli czy np. w łazienkach są przewijaki dla maluszków. Preferuję wydarzenia, których organizatorzy zadbali o ekologiczny dojazd na spotkania, np. w pobliżu są stojaki na rowery, możliwy dojazd na wydarzenie komunikacją publiczną. Nie patronuję wydarzeniom, które tworzą np. strefy VIP i tym samym zaprzeczają zasadzie równego dostępu do kultury. Nie patronuję imprezom odpłatnym, ponieważ wykluczają z udziału w kulturze osoby ubogie. Nie patronuję wydarzeniom, które dyskryminują kobiety w roli gości, moderatorek, prowadzących spotkania. Zanim rozpocznę działania patronackie podpisuję z organizatorem wydarzenia umowę patronacką. W ramach patronatu medialnego oferuję: zamieszczenie na blogu informacji o wydarzeniu, przesłanie powiadomienia o wpisie do osób otrzymujących newsletter, zamieszczenie linku do wpisu blogowego na fanpage'u Recenzentka.blox.pl. W zamian za patronat medialny oczekuję: umieszczenia logo Recenzentki we wszystkich materiałach informacyjno-promocyjnych; w przypadku mediów elektronicznych odesłanie dodatkowo do strony blogu. 

 

PATRONAT MEDIALNY - KSIĄŻKA

 

Patronuję przekładom książek z krajów nordyckich oraz publikacjom polskim poruszającym tematy dotyczące krajów nordyckich. Patronuję też innym publikacjom, np. literaturze pięknej, w której pojawiają się interesująco opisane postaci kobiet, szczególnie bohaterki odważne, przekraczające narzucone społecznie role. Obejmę też patronatem publikacje zajmujące się kwestiami ważnymi z punktu widzenia równouprawnienia kobiet i mężczyzn. Publikację otrzymuję z wyprzedzeniem w tzw. „szczotce” do przeczytania, oceniam ją i jeśli spełnia ww. kryteria obejmuję nad nią patronat medialny. Przed rozpoczęciem działań patronackich podpisuję z wydawcą, agencją PR umowę patronacką. Patronat medialny z mojej strony oznacza: zamieszczenie banneru promującego książkę w postaci zdjęcia w tle na fanpage'u przez 1 miesiąc, zamieszczenie omówienie książki na blogu, zamieszczenie logo wydawcy pod omówieniem książki, przesłanie powiadomienia o wpisie do osób otrzymujących newsletter, zamieszczenie linku do wpisu blogowego na fanpage’u Recenzentka.blox.pl i zorganizowanie konkursu z nagrodami książkowymi. W zamian za co oczekuję zamieszczenia logo Recenzentki na okładce książki oraz w materiałach promocyjno-informacyjnych; w przypadku mediów elektronicznych zamieszczenie linka do blogu Recenzentka oraz przesłanie egzemplarzy książek czytelnikom Recenzentki, wybranym przeze mnie w drodze konkursu.

 

LOKOWANIE PRODUKTU

 

Jadąc na festiwal literacki muszę się zdecydować, która firma oferuje najdogodniejszy dojazd, gdzie przenocuję najbardziej komfortowo. Idąc na spotkanie autorskie szukam najwygodniejszych butów i wybieram okulary, w których zobaczę to, czego inni nie dostrzegają. Zanim opublikuję na blogu kolejny wpis muszę wybrać optymalny dla mnie komputer, aparat fotograficzny i dyktafon. Każdego dnia związanego z blogowaniem o literaturze podejmuję miliony decyzji. Piszę o nich na blogu. Czy już wiesz, dlaczego jeszcze nie zdecydowałam się na produkty Twojej firmy?

 

RECENZJE WEWNĘTRZNE


Przygotowuję recenzje wewnętrzne literatury szwedzkojęzycznej.

 

PISANIE RELACJI Z WYDARZEŃ LITERACKICH


Pisałam relacje z Bruno Schulz. Festiwal 2015, z Festiwalu Miłosza, z Festiwalu Conrada. Jestem tam, gdzie dzieją się najważniejsze i najciekawsze rzeczy w literaturze.Zastanów się, dlaczego jeszcze nie pisałam o Twoim wydarzeniu.

 

MODERATORKA


Poprowadzę dyskusję, spotkanie autorskie, warsztat, seminarium tak, żeby rozbudzić w ich uczestnikach pasję do literatury.

 

ORGANIZACJA WYDARZEŃ


Byłam za kulisami Festiwalu Conrada i Festiwalu Miłosza wspierając realizację wywiadów. Jeśli trzeba, potrafię wstrzymać prace budowlane na trzech budowach, żeby nagrać rozmowę bez dźwięku młota pneumatycznego, koparki i betoniarki w tle. W rozwiązywaniu mniejszych problemów też Ci pomogę.

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY


Polecam jedynie te produkty i usługi, które przetestowałam i doceniłam. Napiszę o nich na blogu, a wpis oznaczę, jako sponsorowany. To może być krem do rąk, który chroni dłonie osób czytających na mrozie. Plecak, w którym komfortowo można nosić sporą liczbę książek. Firma optyczna świadcząca najlepsze usługi dla osób dużo czytających. Producent żywności wzmacniającej wzrok.

 

KAMPANIA REKLAMOWA

 

Jesteś producentem regału, który pomieści wyjątkowo dużą liczbę książek? A może sprzedajesz wanny, w których wygodnie się czyta? Masz w ofercie samochód, który idealnie pasuje do pisarzy? Organizujesz wycieczki do miejsc znanych z literatury? Daj znać, wspólnie wymyślimy, jak opowiedzieć o tym czytelnikom na całym świecie!

 

 

Kanał informacyjny

Statystyki od: 8.03.2014