Recenzentka

Wpis

piątek, 02 października 2015

Normalność a zakochanie

Najtrudniejsze jest udawanie normalności. Normalność bowiem zawiera pewną beztroskę, której nie da się imitować. Przesada jest widoczna i staje się śmieszna. Ale próba udawania uczuć ma tę przewagę, że obserwator nie jest niczego pewien. Życie doprowadzone do ostateczności zmusza, by kierować się wstydem i honorem, a kiedy pojawia się lęk, można też doznać ulgi, że nie pozostawiło się po sobie wyraźnych śladów. Zawsze można zaprzeczyć. Fakt, że nie zdjęło się kurtki, że człowiek zachowuje się niezdarnie i jest zdenerwowany, nie stanowi wystarczającego dowodu. Co najwyżej może być poszlaką.

 

Ester Nilsson, która zazwyczaj odrzucała wstyd i honor dlatego, że czynią one człowieka niewolnikiem cudzych ocen, zastanawiała się teraz, czy powinna zdjąć kurtkę, czy też jej nie zdejmować, żeby nie zdradzić, jak bardzo jest zakochana.

 

 

Cytat Bez opamiętania, Lena Andersson, Wydawnictwo Pi, Warszawa 2014. Seria Literatura Północy. Przekład: Anna Marciniakówna. Tytuł oryginału: Egenmäktigt förfarande – en roman om kärlek (2013). Redakcja: Grzegorz Godlewski. Redaktor serii: Anna Marciniakówna. Projekt okładki i serii: Artur Gosiewski [signature.pl]. ISBN 978-83-7836-342-2. ISBN 978-83-7836-367-5 seria. Stron: 204.

 

Chcesz być na bieżąco z informacjami? Zamów newsletter i polub Fanpage

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
recenzentka.blox.pl
Czas publikacji:
piątek, 02 października 2015 10:39

Trackback

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Statystyki od: 8.03.2014