Recenzentka

Wpis

piątek, 03 lipca 2015

Kurs kreatywnego pisania w Krakowie

1 lipca rusza rekrutacja na kurs kreatywnego pisania Miasta Literatury UNESCO. W ramach 6 weekendowych zjazdów we wrześniu i październiku uczestnicy będą mogli poznać sekrety warsztatu czołowych polskich pisarzy m.in. Marka Krajewskiego, Wita Szostaka i Anny Janko. Spotkają się też z ekspertami z branży, którzy podpowiedzą im, jak przełamać pisarski blok, jak negocjować z wydawcą, a także jak najlepiej zaprezentować się publiczności.

 


Oprócz pisarzy zajęcia poprowadzą m.in. redaktor w Grupie Wydawniczej Foksal, Magdalena Dębowska, ekspert od prawa autorskiego z wydawnictwa Karakter, czy Wojciech Wocław, specjalista od wystąpień publicznych. Kurs zwieńczy wykład mistrzowski, który wygłosi jedna z gwiazd październikowego Festiwalu Conrada.

 

Marek Krajewski

 

Do udziału w kursie zakwalifikowanych zostanie 15 uczestników. Będą oni wybierani na podstawie próbek tekstu prozatorskiego, które można nadsyłać do 31 lipca na adres pisz@miastoliteratury.pl. Tekst o maksymalnej długości 5 stron standardowego maszynopisu (1800 znaków na stronie) powinien w dowolny sposób wiązać się z Krakowem. Szczegółowe informacje oraz regulamin kursu można znaleźć na stronie pisz.miastoliteratury.pl. Opłata za udział w kursie wynosi 1000 zł. Po zakończeniu kursu organizatorzy zarekomendują czołowym krakowskim wydawcom trzech najlepszych absolwentów.

 

Anna Janko

 

Kurs jest elementem ogłoszonego 17 czerwca programu wsparcia literackich debiutów w Krakowie, na który składają się również Nagroda Conrada za najlepszy debiut prozatorski w 2014 roku oraz „Partnerzy debiutów” – program grantów dla wydawców inwestujących w debiutujących autorów.

 

Wit Szostak

 

Organizatorem kursu jest Krakowskie Biuro Festiwalowe. Projekt jest realizowany w ramach programu Miasta Literatury UNESCO. Program kursu jest autorską koncepcją Karoliny Macios (redaktorki, ghostwriterki, pisarki, specjalistki ds. projektów literackich) i Magdaleny Zielińskiej (tłumaczki, redaktorki, menadżerki kultury). Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2015.

 

Szczegółowe informacje: pisz.miastoliteratury.pl

 

Nie czekaj, zgłoś się: pisz@miastoliteratury.pl – pamiętaj o dołączeniu danych kontaktowych (e-mail, telefon) oraz próbki tekstu o objętości maksymalnie 5 stron maszynopisu.

 


Na zgłoszenia czekamy do 31 lipca.

Chcesz być na bieżąco z informacjami? Zamów newsletter i polub Fanpage

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
recenzentka.blox.pl
Czas publikacji:
piątek, 03 lipca 2015 12:56

Trackback

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Statystyki od: 8.03.2014