Recenzentka

Wpis

sobota, 25 października 2014

Festiwal Conrada - Etgar Keret i koniec wolontariatu KBF

Ostatni dzień wolontariatu KBF i piąty dzień Festiwalu Conrada. O 11:00 mam trzy wywiady pod rząd z Etgarem Keretem. W holu Grand Hotelu spotykam Anię Maślankę, która obsługuje wywiad z Jacquesem Rancièrem dla "Res Publiki Nowej".

 

 

Na zdjęciu Jacques Rancière

 

Przy okazji poznam jego anioła stróża, Marikę Langot, studentkę Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych, w ramach których studiuje polonistykę i filozofię. Marika jest na V roku i przygotowuje pracę z twórczości Charlotte Delbo.

 

 

Na zdjęciu Anna Maślanka i Marika Langot - wolontariuszki KBF

Przyjeżdża ekipa WOK ze sprzętem; rozkładają się w Sali Lustrzanej. Zawiadamiam Etgara Kereta, że zaczniemy pięć minut później. Ania opowiada o spotkaniu z nim. Każdej osobie obok autografu rysuje niemal komiks w książce, bo jak mówi, chce się tak odwdzięczyć czytelnikom. Wpada zziajany Szymon Kloska z WOK, nigdzie nie ma książek Kereta; ani w Matrasie na Rynku, ani w Lokatorze w Centrum Festiwalowym. Wykorzysta to później i zacznie rozmowę z Kretem od informacji, że jest tak popularny, że nie można dostać jego książek.

 

 

Na zdjęciu ekipa WOK, Szymon Kloska, Antonina Turnau, Etgar Keret

 

Dzwoni Ania Szczygieł z KBF, żeby przypomnieć ekipie WOK, że czeka na nich Boris Akunin o 12:15 w Pałacu Pod Baranami. Drugi wywiad Etgar Keret ma z Sabiną Misiarz-Filipek. Opowiada przy okazji, że publikuje m.in. dla „Chimery” i „Wysokich Obcasów”.

 


Na zdjęciu Sabina Misiarz-Filipek, Etgar Keret


Przychodzi tłumaczka Xymena Pietraszek, zanim zamówi kawę wita mnie szerokim uśmiechem dziennikarka „Dwójki” Aldona Łaniewska - Wołłk. Próbuję jednak zdobyć książkę Kereta i udaje mi się kupić ostatni egzemplarz Siedem dobrych lat w Księgarni Pod Globusem na Długiej. Panie z zadowoleniem potwierdzają, że Keret sprzedał się nadzwyczajnie dobrze. A ja potwierdzam, jego autografy to maleńkie cudeńka.

 


Na zdjęciu Aldona Łaniewska - Wołłk Polskie Radio "Dwójka", tłumaczka Xymena Pietraszek, Etgar Keret


Przy okazji spotykam w Grand Hotelu Dominikę Stankiewicz, która pilotuje gości z Grecji. Czekają na nich razem z Alicją Biaduń z wydawnictwa Książkowe Klimaty. Alicja nie tylko z ramienia wydawnictwa opiekuje się pisarzami, ale też tłumaczy, m.in. jest autorką przekładu Nietoperzy Leny Kitsopoulou; skończyła filologię klasyczną i kulturę śródziemnomorską na Uniwersytecie Wrocławskim a od dwóch miesięcy jest związana z wydawnictwem Greckie Klimaty i taki też tytuł ma spotkanie z Kostasem Hatziantonoiu autorem Agrigento i Yiannisem Kalpouzosem o 12:00 w Pałacu Pod Baranami.

 


Na zdjęciu Dominika Stankiewicz, Alicja Biaduń, Kostas Hatziantonoiu

 

 

Na zdjęciu Yiannis Kalpouzos

 

Wieczorem obsługuję wywiad z Jacquesem Jouetem i Milijenko Jergovicem. Pierwszy w Grand Hotelu dla Kultury Liberalnej z Piotrem Kieżunem, który przyjdzie z wyprzedzeniem, opowiadając przy okazji o swoich początkach przy tworzeniu portalu, który zakładał pięć lat temu przy stoliku, niemal takim, przy którym właśnie siedzimy, rozwijając go w opiniotwórcze miejsce w sieci. Etgar Keret zatrzymany przez swojego wydawcę Piotra Kalińskiego z Lokatora nieco się spóźnia, ale rekompensuje to obecnością potem przez niemal półtorej godziny.

 

 

Na zdjęciu Piotr Kieżun, Jacques Jouete

 

Gdy przychodzę do studia „Dwójki” do Pałacu Pod Baranami wszystko jest już gotowe. Wolontariat dla KBF kończę wywiadem z Milijenko Jergovicem. Spotykam ekipę z KBF, Ania pokazuje nam autograf Kateřiny Tučkovej.

 

 

Na zdjęciu Milijenko Jergovic

 


Anna Maślanka - wolontariuszka KBF

 

Anna Dutka

 

POLECAM RÓWNIEŻ:

Paul Auster w Hotelu Grand

Dzień cudów, czyli trzeci dzień Festiwalu Conrada

Jak poznałam Austera i oskarżyłam Gaugera o szpiegowstwo

Jak przeżyłam pierwszy dzień Festiwalu Conrada

Desant wolontariuszy KBF na krakowski Rynek

Zostałam wolontariuszką Festiwalu Conrada

Debiut w "Zadrze"

Rekordowa liczba odwiedzin

Wyróżnienie w konkursie na recenzję polskiej powieści kryminalnej

O tym, jak zostałam panelistką w dyskusji o Dorocie Terakowskiej

Superrecenzent roku 2013

 

Chcesz być na bieżąco z informacjami? Zamów newsletter i polub Fanpage

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
recenzentka.blox.pl
Czas publikacji:
sobota, 25 października 2014 16:44

Trackback

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Statystyki od: 8.03.2014