Recenzentka

Wpis

wtorek, 01 lipca 2014

Najczęściej czytany blog o literaturze

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że w rankingu „Top 1000 najczęściej czytanych blogów” na platformie Blox.pl, Recenzentka znalazła się w pierwszej dziesiątce. Jednocześnie jest na pierwszym miejscu wśród najczęściej czytanych blogów zarówno w kategorii "Kultura", jak i "Literatura". DZIĘKUJĘ!

 

Obecnie na Blox.pl jest 367 479 blogów, więc radość to ogromna, że ludzie chcą czytać o literaturze a przecież piszę od pewnego czasu długie, krytycznoliterackie, eseistyczne teksty. Obala to mit, że zbliżamy się do ery obrazkowej i esemesowej komunikacji. Ludzie nie tylko chcą czytać książki, ale chcą też czytać o książkach.


Od dawna uważam, że jeśli chodzi o pisanie o literaturze, to blogosfera wypełnia próżnię po mediach głównego nurtu. Piszę o tym m.in. w najnowszym numerze „Zadry”, pokazując też jak blogowanie staje się furtką dla literackich debiutów. Cieszę się, że żyjemy w czasach internetu, bo jak piszę we wspomnianym artykule: „to najbardziej transparentny świat, w którym nie da się sztucznie kreować gwiazd”.


Anna Arno w ostatnim numerze kwartalnika „Książki. Magazyn do czytania” w omówieniu autobiograficznej książki Johna Carey’a, oksfordzkiego profesora z 60-letnim stażem, powtórzy za nim, że „literatura to niewyczerpane źródło rozkoszy, (…) wyzwala od wewnętrznych ograniczeń, rozszerza horyzont”. Dla mnie nie tylko czytanie książek, ale też pisanie o literaturze jest takim źródłem rozkoszy.


Dziękuję Wam, że wracacie na mój blog. Jestem zaszczycona, że znalazłam się w tak zacnym gronie blogerek piszących o książkach, jak niezrównana Clevera, moim zdaniem mistrzyni pierwszych zdań. Fantastyczna Danuta Awolusi z „Książek zbójeckich”, która brawurowo zadebiutowała powieścią „Na wysokim niebie”. Podglądam Was, uczę się od Was, czytam i cieszę, że jesteście, bo czuję się jak część fantastycznej wspólnoty maniaków literackich.

 

10 najczęściej czytanych blogów o literaturze


 

 

10 najczęściej czytanych blogów o kulturze

 

 

10 najczęściej czytanych blogów w zestawieniu "Top 1000 najczęściej czytanych blogów"

Zostałam wolontariuszką Festiwalu Conrada

Najlepszy blog książkowy eBUKA 2014

Debiut w "Zadrze"

Rekordowa liczba odwiedzin

Wyróżnienie w konkursie na recenzję polskiej powieści kryminalnej

O tym, jak zostałam panelistką w dyskusji o Dorocie Terakowskiej

Superrecenzent roku 2013

Blog Roku 2013

Chcesz być na bieżąco z informacjami? Zamów newsletter i polub Fanpage

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
szwecja11
Czas publikacji:
wtorek, 01 lipca 2014 11:28

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

  • Gość Łukasz Maliwnowski napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2014/07/03 19:38:01:

    Bo to bardzo fajny blog :)

  • szwecja11 napisał(a) komentarz datowany na 2014/07/04 14:59:49:

    Dziękuję :-):-):-)

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Statystyki od: 8.03.2014